Go Back   Turkiye'nin internet Cafecilere Ozel 1 Numaralı Sitesi ! > Off-Topic > İş arayanlar
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

İş arayanlar İş arayanlar bu bölüm altına, işverenlerden iş taleplerinizi yazabilirsiniz

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Alt 03-03-12   #1
İnternet Kafeci
network666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2012 Mar
Mesajlar: 291
Tesekkür: 3
Tecrübe Puanı: 2368
Rep Puanı : 23235
Kıdemi : network666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilir
Süper 2 ve Daha Fazla Hattı Birleştirmek & Online Oyun Ping Yönetimi & Bandwtih YönetimiHAT BİRLEŞTİRME & BANDWİTH YÖNETİMİ & TRAFİK YÖNLENDİRME & ONLİNE OYUN PİNG YÖNETİMİClick the image to open in full size.Merhabalar ;

Aşağıda kısaca özetlediğim sistem kurulum işini yapmaktayım. Bu sistemle hat birleştirme, yük dengeleme, bandwith yönetimi, trafik yönlendirme, online oyun trafik ayrıştırma, dhcp server gibi işlemleri yaparak networkümüzün stabil verimli çalışmasını sağlamaktayız.

Bunun için bir adet kasaya ihtiyaç duymaktayız. Bu sistemle ne yaptığımızı, kullanacağımız kasanın özellikleri nedir , sizin veya benim temin etme gibi durumları aşağıda kısaca anlatmaya çalıştım. Aklında başka soru olan arkadaşlara, eklemeleri durumunda msn den veya telefon numaranızı bırakmanız durumda sizi telefonla arayıp bilgi verebilirim .

Kurulan Sistemin Yaptığı İşlevler;

Hat Birleştirme

2 veya daha fazla hattı birleştirerek yüksek download ve upload hızlarına ulaşılmasını sağlar.

Günümüzde aktif kullanılan teknolojilerde yüksek download hızları verilebilmekte olsa da, istisnalar dışında upload hızları hala 1 mbit seviyelerde verilmekte. Bu sebeple tek hatla yüksek download hızlarına sahip bile olsak, 1 mbitlik upload hızı kafe ortamında, özellikle yoğunluğun olduğu zamanlarda bize yetmemektedir. 1 mbitlik upload band genişliği dolmaya başladığı zaman, ping süreleri yükselir ve kayıplar olmaya başlar. Bu sebeple de ping sürelerin önemli olduğu online oyunlarda laglar ve kopmalar oluşmaya başlamaktadır. Yine upload hızı dolmaya başladığı zaman, yüksek bir download hızına sahip bile olsak, bu download hızını verimli kullanamamaktayız.

Hat birleştirme sayesinde özellikle upload yönündeki trafiği bu sayede rahatlatmış oluyoruz. Bu sebeple tek 16 mbit hat kullanmaktansa, 2 adet 8 mbit kullanmak daha sağlıklı olmaktadır.

İyi bir sunucudan veya üyeliğiniz olan sitelerden tek bilgisayarda download yaptığınızda tüm hatları tam kapasite ile kullanabilirsiniz. Özellik müşteri olmadığı saatlerde arşive için indirilen dosyalar yüksek hızla ineceği için zaman kazancı sağlayacaktır.


Trafik Yönlendirme - Online Oyun Ayrıştırma


Birden fazla hattımız varsa ping sorunu yaşadığımız LOL Wolfteam vb oyunları bir hatta internet trafiğini ise diğer hatta yönlendirip iki trafiği birbirinden izole edebilmekteyiz. Böyle ping ve lagların yüksek oranda önüne geçebilmekteyiz. Online oyunlar genelde çok trafik kaplamadığı için online oyunların yönlendirileceği hattı kotalı bir hat bile seçmek çözüm sağlamaktadır.

Bir çok müşteri oyun oynarken aynı anda arkada planda video da açabiliyor. Bü tür bir durumda oyun trafiği oyunhattından videotrafiği ise internet hattından çıkmaktadır.


Qos (Bandwith Yönetimi, Hız Sınırlama)


Qos tanımları yaparak bir veya birkaç masanın tüm band genişliğini kullanarak networkün kitlenmesi önlenir.
Örneğin herhangi bir sınırlama tanımlanmadığında bir müşterinin masasından ardada açacağı 4-5 video o anda 5-6 mbit bandgenişliği harcamaktadır. Bu şekilde birkaç masanın aynı işlemi yapacağı düşünülürse, tüm band genişliği bir anda kullanılacaktır. Bandgenişiliğinin tamamı kullanılmaya başlayınca ping sürelerinde yükselmeler ve hatta kayıplar oluşmaya başlayacak. Qos tanımlandığı zaman ping sürelerin yükselmesi daha çok masanın bu tür işlevleri yapması halinde oluşacaktadır.

Başka bir örnekle 3-4 kişinin görüntülü görüşme açtığında kitlenen upload trafiği Qos tanımlandığında daha çok müşteri görüntülü görüşme açınca dolmaya başlayacaktır.

Qos en büyük avantajı hatların verimli kullanılmasını sağlamasıdır. Masaların gereksiz trafik oluşturmasının yüksek oranda önüne geçmektedir.

Her kafede farklı müşteri profili olduğu için, sistemi kurduktan sonra kafe trafiği sürekli takip edilmektedir. Hafta içi, hafta sonu, sakin veya yoğun zamanlara göre nasıl değerler girileceği konusunda kafeyi yöneten kişiye önerilerde bulunulmaktadır.

İstenilmesi durumunda farklı gruplara farklı hız ayarları yapılabilmektedir. Kafeyi yöneten arkadaşın isteğine göre özel konfigürasyonlar yapmaktayım. Sadece birkaç butona basarak kafenin trafiğini kolayca yönetebilmekteyiz.

Yük Dengeleme

Masalardan gelen istekleri hatlara dengeli şekilde dağıtır. Yoğunluk veya problem yaşanan hatlardaki trafiği boş hatta otomatik yönlendirilir. Bu sayede hatların verimli ve dengeli kullanılması sağlanmış olur. Hatlar birleştirilip networke tek çıkış olarak yönlendirildiği için, kafenin bir kısmında internetten normal, diğer kısmında yavaş gibi şikayetlerin önüne geçilir.

Hat Yedekliliği

Hatların herhangi birinde problem oluşması durumda, sorun oluşan hattaki trafikler, çalışan aktif hatta otomatik yönlendirilir. Hattaki problem giderilene kadar tüm masalar sağlan hattan internete çıkmaya devam ederler. Sorunlu hat düzeldiği zaman, sistem bunu algılayarak o hatta tekrar trafik yönlendirmeye başlar. Bu tür hat kesilmelerinde masaların yönlendirilmesi işlemi otomatik olarak yapılır. Kafeye işleten kişinin masalarda herhangi bir ayar yapmasına gerek yoktur.


Hat Durumunu ve Masalardan Gelen Trafikleri Gözlemleyebilme

Servera bağlanarak hatlarımızın durumunu, hatlarımızdaki trafikleri ve masaların çektiği trafikleri rahat şekilde görebilmekteyiz. Bunun bizlere faydası internetimiz yavaşladığında sorunun ISS kaynaklımı iç network kaynaklımı anlayabilmemizdir. ? Böylece duruma göre aksiyon alarak hızlı bir şekilde çözüm üretilebilmektedir.

Ayrıca tüm trafiği server işlediği için modemsel kaynaklı problemler minimuma inmektedir. Özellikle VDSL de yaşanan anlık düşmelerin önüne geçilmektedir.
Kullanılacak Kasanın Özellikleri

Bu işlem için bize stabil sağlam çalışan bir kasa gerekmektedir. Sağlam bir kasa olması durumunda aşağıda verdiğim özelliklerde bir kasa işimizi görmektedir. Bu konfigürasyon benim önerdiğim minimum seviye bir konfigürasyondur. Daha yukarı özelliklerde kasalar tercih edilebilir.

İşlemci : Dual Core veya Core2 Duo İşlemci veya benzeri Amd İşlemci
Anakart: Hat göre üzerinde en az 2-3 adet PCI, PCI-E slotu olan bir anakart. Anakart üzerindeki onboard ethernet kartı da kaliteli ise oda kullanılmaktadır.
Ram : 512 M DDR2 ram veya üseri
Ekran Kartı : Harici bir ekran kartına gerek yoktur. Anakart üzerinde onboard ekran kartı var ise bizim için yeterlidir. Özel bir durum oluşmadığı sürece kasaya monitör takmamaktayız.
Harddisk : 2 Adet 40 gb veya üzeri HDD. Sistem yedekli kurulmakta olup bu sebeple 2 adet hard diske ihtiyaç duyulmaktadır. Böylece oluşabilecek sorun durumunda yedek hdd yi devreye alarak problemi hızlı bir şekilde çözmemizi sağlayacaktır.İstenmesi durumında SSD diskede kurulum yapılabilmektedir.
Ethernet Kartı : Hat sayısına bağlı olarak 2 - 3 adet gigabit ethernet kartı.


Kasaya monitör klavye gibi ekstra donanımlar takmamaktayız. Bu sebeple kasayı benim temin etmem durumunda, az yer kaplayan yatay, slim kasalar tercih etmekteyim.

İstenmesi durumunda sıfır donanımlarda kullanılabilmektedir. Sıfır donanım kullanılması talep edilirse, hazırlanacak kasa ücreti değişiklik gösterebilir.
Ücret - Kurulum - Destek


Ücretlendirme kasayı benim veya sizin temin etmenize göre aşağıdaki şekildedir.
2 hat birleştirme + Bilgisayar Dahil + 1 Yıl Destek = 1100 TL

3 hat birleştirme + Bilgisayar Dahil + 1 Yıl Destek= 1200 TL

4 hat birleştirme + Bilgisayar Dahil + 1 Yıl Destek= 1400 TL

5 hat birleştirme + Bilgisayar Dahil + 1 Yıl Destek= 1600 TL

6 hat birleştirme + Bilgisayar Dahil + 1 Yıl Destek= 1700 TL

Uzaktan Kurulum (Bilgisayar ve donanımlar size ait) + 1 Yıl Destek = 500 TL

Bu fiyatlandırma 31 ARALIK 2021 tarihine kadar geçerlidir. Bu tarih sonrası şartlar gözden geçirilerek yeni fiyatlandırma yapılabilir.

Kasayı benim etmem durumunda kasayı kargoya vermeden önce total ücreti talep etmekteyim. Kasayı sizin temin etmeniz durumunda, kurulumu tamamlayıp kasayı size kargolamadan önce kurulum ücretini talep etmekteyim. Oluşacak kargo ücretleri alıcıya aittir.


Kurulum :

Kasanın tüm ayarları sizin mevcut network yapınıza göre ayarlanıp gönderilmektedir. Size sadece 2-3 adet kabloyu takmak kalmaktadır. Kasa elinize ulaştıktan sonra, müşterilerin olmadığı bir saate karşılıklı kurulum yapmaktayız. Kurulum konusunda siz yönlendirmekteyim . Bir aksilik oluşmaması durumunda kurulum 5 dk bile sürmemektedir.

Kasa kurulumu yapılıp internete erişim sağlandıktan sonra, uzaktan bağlanarak karşılıklı testleri yapmaktayız. Size sistemin özelliklerini ve nasıl kullanılacağı konusunda bilgi vermekteyim.

Ayrıca elinizdeki kasayı göndermedin karşılıklı ilk kurulumu yapmak mümkündür. İlk Kurulum sonrası uzaktan bağlı ile tüm ayarlar yapılmaktadır.

Tarafımca kullanan ikinci el parçalar 6 ay garantilidir. Kurulum yapıldıktan sonra destek süresi 1 YILDIR.


Sıkça Sorulan Sorular:


Soru : Hattın birinde problem olması halinde herhangi bir işlem yapacak mıyım ?
Cevap : Hayır herhangi bir işlem yapmayacaksınız. Sistem tüm yönlendirmeleri otomatik yapmakta. Masalarda herhangi bir ip değişikliği veya sistem üzerinde herhangi bir ayar yapmayacaksınız.


Soru : Lol vb oyunlar için kotalı hat alsam yeterlimi ?
Cevap : upload hızı 800 kbit olan adsl hatlarda aynı anda 17-18 kişi sağlıklı şekilde oyun oynayabilmektedir. Bu tür bir ortam 50 Gb adil kullanım kotalı bir hat rahatlıkla yetmektedir. ama Aynı anda oynayan oyuncu sayınız 18 den fazla ise upload hızı yüksek bir hat seçmek gerekmektedir. Örneği upload hızı 2 mbit olan bir vdsl hatta aynı anda 40 tane oyun sorunuz oynamamkatadır.

Soru : Hattımın bir tanesinden Wolfteam WT+ var. 2. Hatta WT+ verilmiyor. 2 hat aktif olunca WT+ özelliği ne olacak.
Cevap : WT+ plus özelliğini hangi hatta tanımlı ise ve siz kabul ederseniz wolfteam oyununu o hatta yönlendirerek problemi çözüyoruz. Wolfteam oyunu sürekli WT+ tanımlı hattınızdan çıkacağı için sorun yaşamayacaksınız

Soru : Akınsoft Cafe Filtre programına tek ip adresim tanımlı. 2 hat olunca güncelemelerde sorun yaşarmıyım.
Cevap : Filtre programı hangi hatta tanımlı ise gerekli konfigurasyonlar yapılarak sürekli o hattan çıkmasını sağlayabilmekteyiz. Bu sayede filtre programının güncellemesinde ve çalışmasında herhangi bir sorun yaşamazsanız.

Soru : VDSL kullanıyorum. Sürekli anlık düşmeler yaşanıyor. Bu sistemle anlık düşmeler engelleniyor mu ?
Cevap : VDSL deki anlık düşmelere genelde modem upload hızının yetersizliği ve modemsel sorunlardan kaynaklanmaktadır. Bu sistemle modem üzerindeki yük alındığı için anlık düşmeler yaşanmamaktadır

Soru : Hattımın hangi teknolojide veya farklı ISS lerde olması hat birleştirmeye engel midir ?
Cevap : Herhangi bir engel yoktur. Hattınız biri Adsl olabilirken diğer hattınız Uydunet olabilir. Hatlarının farklı internet servis sağlayıcısında (ISS) olması herhangi bir engel teşkil etmez.

Soru : Banka sitelerine girişte herhangi bir problem oluyor mu ?
Cevap : Bankaların internet şubelerine 2 hattan aynı anda gidilmesi durumunda, girişti güvenlik nedeniyle bazı engellemeler yapılabilmekte. Bu sebeple sistem müşteri oturumu sonlana kadar tek üzerinde yönlendirmek yapmakta. Bu sayede İnternet Şubelerine girişte herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Soru : Bayi olduğum sistemlere verdiğim statik ipli hattımdan giriş yapmam gerekmekte. Çift hat olunca sorun yaşar mıyım ?
Cevap : Bu tür durumlar sistem de özel konfigler yapılmakta ve o siteye gireceğiniz zaman sistem sizi otomatik sizi belirlenen hatta yönlendirmektedir .

Soru : Kasada problem oluşması durumunda nasıl bir yol izlenecektir ?
Cevap : Bu sistem için genelde 2. el bir kasa kullanılmaktadır. 2 el olduğu için donanımların %90 garantisi bulunmamaktadır. Oluşacak bir sorunda problemi hızlı çözmek için kasa içerisinde yedek 2. bir hdd beklemektedir. Diğer donanımların arızası durumunda temin etmek kolay olmaktadır. Ancak hdd arızası durumunda sistemi tekrar çalıştırmak mümkün değildir. Bu sebeple 2. yedekte bekleyen hdd büyük hasarlarda bizi korumakta, sistemi gerekirse farklı donanımlarla tekrar çalıştırmamızı sağlamaktadır.


Soru : Bu sistemi tek hatla kullanabilir miyim ?
Cevap : Evet kullanabilirsiniz. Özellike tek hat için bandwith yönetimini kullanmaktayız. Bu sayede tek hattan maksimum seviyede verim almaya çalışmaktayız. Tek hattın yetmediğini gözlemlememiz durumunda sisteme 2 hattı direkt takabilmekteyiz.

Soru : Masalara herhangi bir yazılım yüklüyor muyuz ?
Cevap : Hayır masalara veya ana masaya herhangi yazılım yüklemiyoruz.


Soru : İleride 3. veya 4. hattı ilave edebilir miyim ?
Cevap : Kasa istenirse ve anakart bunun için uygunsa ilk kurulum aşamasında 3 veya 4 hatta göre ayarlanabilir. İleride sadece size modemi kasaya takmak kalır. Ya da yine anakart uygunsa ileride ilave edilecek ethernet kartlarıyla bu işlemi yapmak mümkündür. En kötü ihtimalle Dual portlu ethernet kartı temin edilerek hat sayısını arttırılabilir. Sonraki kart ilavelerinde karşılık kontrol yapılması gerekmektedir.

Soru : Bu kasayı ayrıca arşiv amaçlı kullanabilir miyim ?
Cevap : Hayır kullanamayız.

Soru : Ürün satın alınması durumunda teslimat kaç gündür. ?
Cevap: Kasayı benim ayarlamam durumunda ve elimde tüm testleri yapılmış bir kasa varsa, gerekli konfigürasyonları sizin networkünüze göre yapıp 1 gün içinde kargoya vermekteyim. Elimde kasa yok veya sizin göndermeniz durumunda. Kurulum, tüm testlerin yapılıp tekrar kargoya verilmesi 4 ila 7 gün arasında değişmektedir.


Oluşacak bir problem veya istediğiniz özel durumlar için benimle irtibata geçmeniz durumunda, konu incelenmekte ve çözümler üretilmektedir.

Referanslar ;

Aşağıda değişik profilerde bazı kurulum yaptığım arkadaşları paylaştım.
PHP- Kodu:
Boleru İnternet Kafe      Ulus/Ankara
Angel İnternet Kafe       Bahçelievler
İce İnternet Kafe         Kızılay
/Ankara
Vip İntenet Kafe          Kızılay
/Ankara
Nova İnternet Kafe     Kızılay
/Ankara
OneGame İnternet        Ankara
Real İnternet Kafe   Kazan
/Anakara
Albay İnternetkafe   Şentepe
/Ankara
Cadde İnternet Kafe         Ankara
Lol Kafe                 Ankara
Maraton İnternet Kafe     Ankara
Qclub İnternet Kafe      Ankara
Skaynet İnternet Kafe     Ankara
Tuğra İnternet Kafe      Ankara
Kale İnternet Kafe       Ankara
Kale 2 İnternet Kafe     Ankara
Anatolia İnternet Kafe   Ankara
Anatolia2 Etimesgut      Ankara
Crazy  İntenet Kafe      Ankara
Akvaryum İnternet Kafe   Ankara  
Damla İnternet Kafe      Ankara
Arena İnternet Kafe      Ankara   
Ulus İnternet Kafe       Ankara  
Başkent İnternet Kafe    Ankara  
Nethouse İnternet Kafe   Ankara
Chatlak İnternet Kafe    Ankara
Chatlak2 İnternet Kafe   Ankara
Chatlak3 İnternet Kafe   Ankara
Master İnternet Kafe     Ankara
Battle İnternet Kafe     Ankara
Arenavip İnternet Kafe   Ankara
Moonlight İnternet Kafe  Ankara


Huzur İnternet Kafe      Adana
Temiz İnternet Kafe      Adana
Kutup İnternet Kafe      Adana
Aydın İnternet Kafe      Adana 
Sweet İntenet  Kafe      Adana
Yıldız İnternet Kafe     Ardahan

Uzay İntenet Kafe         Aydın
Dodo İnternet Kafe       Nazilli
/Aydın
Playnet İnternet Kafe    Nazilli
/Aydın
Keynet İnternet Kafe     Nazilli
/Aydın
PC İnternet Kafe         Nazilli
/Aydın
Caddenet İnternet Kafe   Nazilli
/Aydın 
Gökkuşağı İnternet Kafe  Nazilli
/Aydın 
Kentkafe İnternet Kafe   Söke
/Aydın 
Zeus İnternet Kafe       Söke
/Aydın 
Deniz İnternet Kafe      Söke
/Aydın
Tıkla İnternet Kafe      Söke
/Aydın
Hayat İnternet Kafe      Aydın
Han İnternet Kafe        Aydın
Turuncu İnternet Kafe    Aydın
The Enjoy İnternet Kafe  Aydin
Alex İnternet Kafe       Nazilli
/Aydın
EFE İnternet Kafe        Kuşadası
/Aydın 
Platin İnternet Kafe     Kuşadası
/Aydın
World İnternet Kafe      Kuşadası
/Aydın
Webcenter İnternet Kafe  Nazilli
/Aydın
Chatkapı İnternet Kafe   Aydın  
Deniz2 İnternet Kafe     Aydın
Kingdkan                 Kuşadası
/Aydın    
Çağdaş2 İnternet Kafe    Nazilli
/Aydın
World Arena              Nazilli
/Aydın
Curcuna İnternet Kafe     Kuşadası
/Aydın

Efe İnternet Kafe         Antalya
Ay Işığı  
(Gameworld)   Antalya
Time Bilişim                 Alanya
/Antalya
Numberone                 Alanya
/Antalya
Game House               Alanya
Alanya İnternet Kafe     Alanya
Dolunay İnternet Kafe    Kumluca
/Antalya 
2000 İnternet Kafe       Antalya
Ecrin İnternet Kafe      Antalya
Bilişimİnternet Kafe     Antalya
Undergrand İnternet Kafe Antalya 
Arif Bilgisayar          Antalya 
Star İnternet Kafe       Antalya 
Chatlack İnternet Kafe   Antalya
Genç İnternet Kafe       Antalya

GameCenter                  Adıyaman
GamePark                     Adıyaman
Orion İnternet Kafe        Adıyaman
Doğru İnternet Kafe       Adıyaman
Güven İnternet Kafe       Adıyaman    
Truva İnternet Kafe       Adıyaman  
Sahil İnternet Kafe         Adıyaman 
Diyar İnternet Kafe      Adıyaman
Yaren İnternet Kafe      Adıyaman


Ayyılldız İnternet Kafe  Bayburt

Netell İnternet Kafe     Bursa 
Memolinet 
1             Bursa
Memolinet 
2             Bursa
Firat23 İnternet           Bursa
Arkadaşlar İnternet Kafe Bursa
Burçak İnternet Kafe   Bursa
Metropol İnternet Kafe  Bursa
Cafe Sanal Dünya         Bursa
Cihan İnternet Kafe      Bursa
Energy İnternet Kafe     Bursa
Everest İnternet Kafe    Bursa
Osmanlı Net Kafe         Bursa
Gökdeniz İntenet Kafe    Bursa
Hafsa İnternet Kafe      Bursa
Ekip İnternet Kafe       Bursa
Gündüz İnternet Kafe     Bursa
Vizyon İnternet Kafe     Bursa
Umutnet İnternet Kafe    Bursa
Kardelen İnternet Kafe   Bursa  
Lila İnternet Kafe       Bursa
Efe İnternet Kafe        Bursa
Ermet İnternet Kafe      Bursa
Kaan İnternet Kafe       Bursa
Marka İnternet Kafe         Bursa
Starnet İnternet Kafe     Bursa
Yakamoz İnternet Kafe     Bursa

Ümit İnternet Kafe       Batman
Chatlak  Cafe             Batman
Aksoy15 Net              Burdur
Zirve İnternet Kafe      Balıkesir
Asnet İntenet Kafe         Balıkesir
Marsnet İnternet Kafe    Balıkesir
Uğraknet                 Balıkesir
Fezanet
(On Numara)       Balıkesir
Bestcom İntenet Kafe     Balıkesir
Maximum İnternet Kafe   Balıkesir
Hedefnet   İnternet Kafe  Balıkesir
JetNet                        Bilecik


Classnet                 Çanakkale
Lotus2 İnternet Kafe     Çanakkale
Classnet
-3                  Çanakkale
Cennet İnternet Kafe     Çanakkale

Bahadir İnternet Kafe    Çorum
Kaizen İnternet Kafe     Çorum

Esinti İnternet Kafe       Denizli 
Anıl İnternet Kafe        Denizli
Gümüş İnternet Kafe      Denizli
Çağdaşnet           Denizli 
1010 İnternet Kafe        Düzce
Caddenet                    Düzce
Alsancak İnternet Kafe     Düzce
   
Huzur İnternet Kafe      Diyarbakır

Göktaş İnternet Kafe     Elazığ
Mega İnternet Kafe       Elazığ
Florya  İnternet Kafe     Elazığ
Msn İnternet Kafe         Elazığ

Erişim İntenet Kafe      Eskişehir  
Orjinal İnternet Kafe    Eskişehir  
Elma İnternet Kafe         Eskişehir
ICE İntenet Kafe          Eskişehir

Tuğra İnternet Kafe       Edirne

Kafe Turka             Gaziantep
Karnet İnternet Kafe     Gaziantep
Enjoy İnternet Kafe       Gaziantep
Planet İnternet Kafe      Gaziantep
Nehir İnternet   Kafe      GaziantepCafes İnternet Kafe      Giresun

Asosnet                  Hatay
Tertip İnternet Kafe     Hatay
Temiz İnternet Kafe      Hatay   

Ataşehir İnternet Kafe   İstanbul
Kadıköy İnternet  Kafe   İstanbul
Everthing İnternet Kafe  İstanbul
Ses İnternet Kafe          İstanbul
Kardeşler İnternet Kafe   İstanbul
Tuğsel İnternet Kafe       İstanbul
Medusa İnternet Kafe     İstanbul
Merter Game                İstanbul
Only İnternet Kafe        İstanbul
Ozon Game İnternet Kafe İstanbul
Ayaz Game Arena            İstanbul
Sadabad İnternet Kafe    kağıthane
/İstanbul
Star İnternet Kafe         İstanbul
Astella İntenet Kafe     İstanbul
Gold İnternet Kafe         İstanbul
Takış İnternet Kafe          İstanbul
Çağın İnternet Kafe         İstanbul
Enes İnternet Kafe         İstanbul
First 
Class İntenet         İstanbul
Blue İnternet Kafe       İstanbul
Bodrum İnternet Kafe     İstanbul
Borannet İnternet Kafe   İstanbul
Dostlar İnternet Kafe    İstanbul
Esenler İnternet Kafe    İstanbul
Liberta İnternet Kafe    İstanbul
Marsnet İnternet Kafe    İstanbul
Sinem İnternet Kafe      İstanbul
Akın İnternet Kafe       İstanbul
Ak İntenet Kafe          İstanbul
Ehli
-Keyf İntenet Kafe   İstanbul
Kaan
-Grafi                  İstanbul
Asrın İntenet Kafe       İstanbul
Net İntenet Kafe         İstanbul
Paris  İntenet Kafe      İstanbul
Sezgin İnternet Kafe     Üsküdar
/İstanbul
İlkim İnternet Kafe      Üsküdar
/İstanbul
Kaan İnternet Kafe       Kadıköy
/İstanbul
Star İnternet Kafe       İstanbul
Speed İnternet Kafe      İstanbul
Planit İnternet Kafe     İstanbul
Alkan İnternet Kafe      İstanbul 
Erbil İnternet Kafe      İstanbul
Erbil2 İnternet Kafe     İstanbul
Erbil3 İnternet Kafe     İstanbul
Deniz İnternet Kafe      İstanbul
Gençlik İnternet  Kafe   İstanbul
Çetinkaya İnternetkafe   İstanbul
Yağmur İnternet Kafe     İstanbul
Lalem İnternet Kafe      İstanbul
Netpoint İnternet Kafe   İstanbul
Yasmin İnternet Kafe     İstanbul
Vizyon İnternet Kafe     İstanbul
Refresh İnternet Kafe    İstanbul
Bilişim İnternet Kafe    İstanbul
Brezza İnternet Kafe     İstanbul
Metro2 İnternet Kafe     Esenler
/İstanbul
Efe İnternet Kafe        İstanbul
Sanal İnternet Kafe      Esenyurt
/İstanbul
Gala Bilgisayar          İstanbul
Ebidik İnternet Kafe     İstanbul
Joy İnternet Kafe        İstanbul
Dilara İnternet Kafe     İstanbul
Adress_İnternet Kafe     İstanbul
Ece İnternet Kafe        İstanbul
Redline İnternet Kafe    İstanbul
Elit İnternet Kafe       İstanbul
Kafkas İnternet Kafe     İstanbul 
Park İnternet Kafe       İstanbul
Çağrı İnternet Kafe      İstanbul  
Telepoint İnternet Kafe  İstanbul
Med İnternet Kafe        İstanbul 
Millenium İnternet Kafe  İstanbul 
Oris  İnternet Kafe      Esenler
/İstanbul   
Aspirin 
1                   İstanbul
Aspirin 
2                   İstanbul


Linos İnternet Kafe      İzmir
BlueNet             İzmir
C
&Z İntenet Kafe         İzmir
Craynet             İzmir
Fokai İnternet Kafe     İzmir
Sevilen İnternet Kafe       İzmir
Jast İntenet Kafe        İzmir
Egenet                   İzmir
Gerçeknet                Ödemiş
/İzmir
Metronet                 Ödemiş
/İzmir
Efenet               Ödemiş
/İzmir
Efenet
-2                Ödemiş/İzmir
Egenet             Ödemiş
/İzmir
Ferman İnternet Kafe     İzmir
Yavuz İnternet Kafe      İzmir 
Dinçol İnternet Kafe     İzmir
Evin Bilgisayar          İzmir
Maviay İnternet Kafe     İzmir
Napoli İnternet Kafe     İzmir
Rapstar İnternet Kafe    İzmir
Sönmez İnternet Kafe     İzmir
Kahve Durağı             İzmir 
Ege Barış İnternet Kafe   İzmir
Bek İnternet Kafe           İzmir

Milenyum İntrnet Kafe    Kırıkkale
İmaj İnternet Kafe       Kırıkkale
Mega İnternet Kafe      Kırıkkale
Yakamoz İnternet Kafe     Kütahya
Beyzade İnternet Kafe    Kütahya

Prestij İnternet Kafe      Kayseri
Evren İnternet Kafe     Kayseri
Güneş İnternet Kafe      Kayseri 
Forum İnternet Kafe     Kayseri
Discover İntenet Kafe     Kayseri

Tuana İnternet Kafe      Kastamonu
Roks İnternet Kafe       Kastamonu


Keyfi Mekan          Kocaeli
Deha İnternet Kafe        Kocaeli
CaDDe İnterner Kafe      Kocaeli
Ensar İnternet Kafe        Kocaeli
Filamingo İnternet Kafe   Kocaeli
Gayem İnternet Kafe      Kocaeli 
Cybernet                 Kocaeli 
Portakal İnternet Kafe   Kocaeli
Mekan3  İnternet Kafe    Kocaeli
Mekan2  İnternet Kafe    Gölcük
/Kocaeli
Altun İnternet Kafe      Kocaeli 
Muratnet İnternet Kafe   Kocaeli
Sümbül İnternet Kafe     Kocaeli
Onur İnternet Kafe       Kocaeli
Emre İnternet Kafe          Kocaeli
Uğur İnternet Kafe         Kocaeli

GamePark  İnternet Kafe   Konya
Merviş İnternet Kafe         Konya
Zeyna İnternet Kafe        Beyşehir
/Konya


Alkış İnternet Kafe      Kahramanmaraş
Casper İnternet Kafe     Kahramanmaraş    
Atlantis İnternet Kafe   Kahramanmaraş   
46Net                    Kahramanmaraş

Reflex İnternet Kafe     Kırşehir
Mydonose İnternet Kafe   Kaman
/Kırşehir
Laila İnternet Kafe      Kaman
/Kırşehir
Mert Online              Kaman
/Kırşehir
Vital İnternet Kafe      Karaman
Mercan İnternet Kafe     Karaman
Önder İnternet Kafe      Karaman
Su İnternet Kafe         Kırklareli
Barkın Erşah İnternet Kafe Kırklareli
MasterNet                 Kırklareli

Cafenet                  KKTC


Viranet                  Malatya
Arya İnternet Kafe         Malatya
İmaj İntenet Kafe         Malatya 
Bulutnet                 Malatya
Cafehan İnternet Kafe    Malatya 
Akpınar  İntenet Kafe    Malatya
Diamond İntenet Kafe     Malatya
Galaxy İnternet Kafe    Malatya

GameNet                    Manisa
Bilgi İnternet Kafe        Manisa
Mynet İnternet Kafe     Manisa
Yıldız İnternet Kafe      Manisa  
Net İnternet Kafe        Manisa
Next Bilişim          Manisa

Atamer İnternet Kafe     Mersin
Gecemavisi İnternet Kafe Tarsus
/Mersin
Damla İnternet Kafe      Mersin
Kaptan İnternet Kafe     Mersin
Polen İnternet Kafe      Mersin
Umut İnternet Kafe       Mersin
Volkan İnternet Kafe     Mersin
Yavuz İnternet Kafe      Mersin
Genç İnternet Kafe        Mersin

Ela İnternet Kafe         Muğla
MVD internet Kafe        Marmaris
Güven İnternet Kafe     Marmaris
Erişim İntenet Kafe      Muğla
Kardelen İntenet Kafe    Muğla
Cafe Inn                   Muğla
Sarmaşık İnternet Kafe   Muğla
Papatya İnternet Kafe    Muğla 

Vadi İnternet Kafe       Bor
/Niğde


Karakuşlar İnternet Kafe Osmaniye
Seckin İnternet Kafe     Osmaniye
Özgür İnternet Kafe      Osmaniye

Arena İnternet Kafe      Samsun
Gondol İnternet Kafe     Samsun
Ada  İnternet Kafe        Samsun
Kardelen İnternet Kafe   Samsun
Semih İnternet Kafe      Samsun
Sayar İnternet Kafe      VezirKöprü
/Samsun
Dilay İntenet Kafe       Samsun
Kuzey İnternet Kafe      Samsun
Fix İnternet Kafe        Samsun
Kibrit İnternet Kafe     Samsun
Küçükev İnternet Kafe    Samsun
Engiz İnternet Kafe      Samsun
Xir İnternet Kafe        Samsun

Astek İnternet Kafe     Sivas
Ses İnternet Kafe         Sivas
Zirve İnternet Kafe     Sivas
Sunrise İnternet Kafe     Sivas
Gizem İnternet Kafe      Sivas
Arslan Net                   Sivas

Alev İnternet Kafe       Sakarya
Bayraklı İnternet Kafe   Sakarya
Cafein                 Sakarya
Çarşı İnternet Kafe     Sakarya
Fatih İnternet Kafe       Sakarya
   
ParkNet                      Rize

Rolex İnternet Kafe     Sinop

Lares İnternet Kafe      Şanlıurfa

Tugay İnternet Kafe      Tekirdağ
Eylülnet                 Tekirdağ
Ottoman İnternet         Tekirdağ
Tutku İnternet Kafe      Tekirdağ
Turkuaz İnternet Kafe    Tekirdağ
Kalite İnternet Kafe     Tekirdağ 
İremnaz İnternet Kafe    Tekirdağ
Kalite 3 İnternet Kafe    Tekirdağ

Game
-ex                      Tokat
İlke İnternet Kafe         Tokat
NetClub İnternet Kafe       Tokat
Erçağ İnternet Kafe     Tokat


Medya İnternet Kafe      Van
Ranya İnternet Kafe      Van
Onnumara İnternet Kafe   Van
Artos İnternet Kafe      Van
Diyalog İnternet Kafe    Van
Buse İntenet Kafe        Van
Kampüs İnternet Kafe     Van
Star İntenet Kafe        Van
Şen İnternet Kafe        Van
Özgün İnternet Kafe     Van
Class İnternet Kafe      Van
Discover İnternet Kafe   Van
Serhat İnternet Kafe      Van

Maria İnternet Kafe      Yalova
Turko İnternet Kafe      Zonguldak
Neşe İnternetkafe     Devrek
/Zonguldak 

İLETİŞİM / CEP: 0 507 133 91 10

İLETİŞİM / Mail: network666@hotmail.com.tr

Facebook İletişim için TIKLAYIN

Mesaj veya mail atarak telefon numaranızı bildirmeniz durumunda sizi arayabilirim.

1 GÜN İÇERİSİNDE GÖNDERİLMEYE HAZIR SİSTEMLER VARDIR
__________________
network666@hotmail.com.tr

https://www.facebook.com/Network666

Konu network666 tarafından (13-08-21 Saat 10:02 ) değiştirilmiştir.. Sebep: güncel
network666 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
network666 Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Alt 03-03-12   #2
Üsteğmen
zi_dan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2009 Feb
Mesajlar: 588
Tesekkür: 50
Tecrübe Puanı: 89
Rep Puanı : 260
Kıdemi : zi_dan Doğru Yoldazi_dan Doğru Yoldazi_dan Doğru Yolda
Standart

kolay gelsin türkçe meailin de aşada yzan da var mı )

Proxy Sunucu, Hürriyet.com – Mynet.com gibi flash yüklemeleri (banner, haberler, değişken başlıklar) fazla olan popüler internet sitelerinin açılış süreleri, internet bağlantı hızına bağlı olarak 5-6 saniye kadar sürmektedir. Üstelik her kullanıcı bu yüklemeleri yapmak zorunda kalmaktadır, yani ağ üzerinde yüz istemcinin Hürriyet gazetesini okumak istemesi, aynı sayfanın tam 100 defa ağa getirilmesi demektir.
zi_dan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-03-12   #3
İnternet Kafeci
network666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2012 Mar
Mesajlar: 291
Tesekkür: 3
Tecrübe Puanı: 2368
Rep Puanı : 23235
Kıdemi : network666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilir
Standart

Server üzerine squid proxy server yüklenerek dediğiniz mümkün. Proxy server kullanılması durumunda hdd ve ram kapasitesi yükseltmek sağlıklı olacaktır.
__________________
network666@hotmail.com.tr

https://www.facebook.com/Network666
network666 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-03-12   #4
Üsteğmen
zi_dan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2009 Feb
Mesajlar: 588
Tesekkür: 50
Tecrübe Puanı: 89
Rep Puanı : 260
Kıdemi : zi_dan Doğru Yoldazi_dan Doğru Yoldazi_dan Doğru Yolda
Standart

pc bizden olursa fiyat ne olur hocam yozgatın neresin den ?
zi_dan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-03-12   #5
Üsteğmen
zi_dan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2009 Feb
Mesajlar: 588
Tesekkür: 50
Tecrübe Puanı: 89
Rep Puanı : 260
Kıdemi : zi_dan Doğru Yoldazi_dan Doğru Yoldazi_dan Doğru Yolda
Standart

işin gerçegi hdd üzerinden cash leme yapacağına göre ssd koymayı düşünüyodum ben hala araştırıyorum kafam da çok soru işareti var yane
zi_dan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-03-12   #6
İnternet Kafeci
network666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2012 Mar
Mesajlar: 291
Tesekkür: 3
Tecrübe Puanı: 2368
Rep Puanı : 23235
Kıdemi : network666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilir
Standart

Merhaba

Tüm donanımlar sizden olması durumda yukarıda yazdığım gibi fiyat 200 TL dir. Diğer arkadaşlara da bu fiyatla kurdum. Bilgisayar sizden olması durumunda donanımlara çok karışmıyorum ama uyumluluk konusunda ethernet marka ve modelinin belirtiyorum. l
Yozgat Merkez
__________________
network666@hotmail.com.tr

https://www.facebook.com/Network666

Konu network666 tarafından (03-03-12 Saat 17:47 ) değiştirilmiştir..
network666 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
network666 Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Alt 03-03-12   #7
Üsteğmen
zi_dan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2009 Feb
Mesajlar: 588
Tesekkür: 50
Tecrübe Puanı: 89
Rep Puanı : 260
Kıdemi : zi_dan Doğru Yoldazi_dan Doğru Yoldazi_dan Doğru Yolda
Standart

kuruluma siz mi geliyosunuz yoksa biz size kasa gönderiyoruz siz içine sistemi içine yükleyip tekrar mı gönderiyosunuz
zi_dan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-03-12   #8
İnternet Kafeci
network666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2012 Mar
Mesajlar: 291
Tesekkür: 3
Tecrübe Puanı: 2368
Rep Puanı : 23235
Kıdemi : network666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilir
Standart

Alıntı:
zi_dan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kuruluma siz mi geliyosunuz yoksa biz size kasa gönderiyoruz siz içine sistemi içine yükleyip tekrar mı gönderiyosunuz


Alıntı:
zi_dan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kuruluma siz mi geliyosunuz yoksa biz size kasa gönderiyoruz siz içine sistemi içine yükleyip tekrar mı gönderiyosunuz

Farklı şehirlere kuruluma gitmedim. Kasayı kurup 2-3 gün test ettikten sonra. kargoladım. mesajımda belirttiğim üzere sabah veya gece kafeci arkadaşlarla kurulum yaptık.

kasayı sizin göndermeniz durumunda kurulum yapıp test edip gönderiyorum. Kasa sizin gönderimeniz durumunda 2 defa kargo maliyeti çıkmakta. kasayı ben temin etmem durumumda size bir defa kargo maliyeti oluşmakta

Yine kasayı ben temin etmem durumunda elimde hazır kasa varsa 1-2 gün içinde kargoya teslim ediyorum. Kasa sizden olması durumunda tekrar teslim süresi 1 haftayı bulmaktadır.
__________________
network666@hotmail.com.tr

https://www.facebook.com/Network666

Konu network666 tarafından (29-07-13 Saat 11:53 ) değiştirilmiştir..
network666 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-03-12   #9
İnternet Kafeci
JamaisVu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2010 Jun
Mesajlar: 995
Tesekkür: 106
Tecrübe Puanı: 67
Rep Puanı : 15
Kıdemi : JamaisVu etkisiz eleman :)
Standart

"16 mbit download ve 2 mbite yakın upload hızını erişilebilmektedir." TTNET ile 2mbit Upload hızına erişemezsin İstersen 32mbit VDSL kullan Upload'ın 110/kb yi geçmeyecektir. TTNET'in maksimum sağladığı upload hızı bu...
JamaisVu isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-03-12   #10
Teğmen
dorruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2008 Apr
Mesajlar: 418
Tesekkür: 9
Tecrübe Puanı: 64
Rep Puanı : 10
Kıdemi : dorruk etkisiz eleman :)
Standart

izninizle danışmak istiyorum;
1- Linux tabanlı hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?
2- Modemler 1 gb lik çıkış veremezken neden onlarıda gb lik ethernete bağlayıp maliyeti yükseltiyorsunuz? 100 lük ethernetle modemleri makinaya bağlasak maliyet daha aşayı düşmez mi? 2 Adet 100 lük 1 adet 1000lik kullansak!
3- Makinanın kapanması veya resetlenmesi durumunda (Elektrik kesintisi veya elektrik arızası) müşteri olarak biz makinayı nasıl ayağa kaldıracağız?
4- i/o aygıtlarınıda bağlamadığımıza göre uzaktan erişimle size mi bağlı olacak makina?
dorruk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-03-12   #11
İnternet Kafeci
network666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2012 Mar
Mesajlar: 291
Tesekkür: 3
Tecrübe Puanı: 2368
Rep Puanı : 23235
Kıdemi : network666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilir
Standart

Alıntı:
JamaisVu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
"16 mbit download ve 2 mbite yakın upload hızını erişilebilmektedir." TTNET ile 2mbit Upload hızına erişemezsin İstersen 32mbit VDSL kullan Upload'ın 110/kb yi geçmeyecektir. TTNET'in maksimum sağladığı upload hızı bu...
2 mbit uploaddan kastım. 2 hattın birleştirilmesi sonrası oluşan hız ile ilgiliydi. TTneti bilmiyorum ama bugun Xdsl teknolojisini ele alırsak gshdsl internet hizmeti ile 2mbit upload hızını ulaşmak mümkün.


Ttnetin 100 mbitlik tarifesinde bile upload hızı 800k olarak verilmektedir.
__________________
network666@hotmail.com.tr

https://www.facebook.com/Network666
network666 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-03-12   #12
İnternet Kafeci
network666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2012 Mar
Mesajlar: 291
Tesekkür: 3
Tecrübe Puanı: 2368
Rep Puanı : 23235
Kıdemi : network666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilir
Standart

Alıntı:
dorruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
izninizle danışmak istiyorum;
1- Linux tabanlı hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?
2- Modemler 1 gb lik çıkış veremezken neden onlarıda gb lik ethernete bağlayıp maliyeti yükseltiyorsunuz? 100 lük ethernetle modemleri makinaya bağlasak maliyet daha aşayı düşmez mi? 2 Adet 100 lük 1 adet 1000lik kullansak!
3- Makinanın kapanması veya resetlenmesi durumunda (Elektrik kesintisi veya elektrik arızası) müşteri olarak biz makinayı nasıl ayağa kaldıracağız?
4- i/o aygıtlarınıda bağlamadığımıza göre uzaktan erişimle size mi bağlı olacak makina?
1- freebsd kaynaklı çözüm kullanılmaktadır.

2- Dediğiniz olabilir. Ama fastethernet ile gigabit ethernet arasındaki fiyat farkı çok az. Sistem kurulmuşken gigabit kullanmak daha mantıklı.

3- Bu bir bilgisayar sonuçta. bilgisayarın kapanmaması için ups kullanmak cihazın ömrünü uzatacak, hemde aksilikleri azaltacaktır. Ups yok bilgisayar kapandı ise düğmesine basmak yeterli olacaktır. Yada biostan ayar yapılması durumunda enerji geldiğinde bilgisayar kendisini otomatik açacaktır.

4- Bilgisayar bana bağlı olmayacak. bu cihaz modemleriniz ile switchiniz arasında görev yapacak. bilgisayara bağlanmak sizin herhangi bir pcnize bağlantı yapıyorum ordan servere erişim yapabiliyorum. Yada gerekli ayarlamalar yapılması durumunda direkt servere erişim yapabiliyorum.

bu servera sizde girip gözlemleme, konfigurasyon vb yapabilirsiniz. Ben sadece ihtiyaç duyulması halinde bağlantı yapıyorum.
__________________
network666@hotmail.com.tr

https://www.facebook.com/Network666
network666 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
network666 Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Alt 03-03-12   #13
İnternet Kafeci
yakamozca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2006 Nov
Mesajlar: 380
Tesekkür: 1
Tecrübe Puanı: 69
Rep Puanı : 10
Kıdemi : yakamozca etkisiz eleman :)
Standart

hayırlı akşamlar,
bu aralar bende bu konu üzerinde ciddi ciddi düşünüyorum.
bu yapacağımız server makineyi çok kuvvetli yapıp aynı zamanda oyun serveri içinde kullanabilirmiyiz? oyun serverinden kastım bir ara forumdada konuşulan oyunların bu servere kurulup kısayollarının klientlere atılarak oynatılması. bu mümkünmü yoksa farklı server yapmak dahamı mantıklı?
yakamozca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-03-12   #14
İnternet Kafeci
network666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2012 Mar
Mesajlar: 291
Tesekkür: 3
Tecrübe Puanı: 2368
Rep Puanı : 23235
Kıdemi : network666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilir
Standart

Alıntı:
KAYHAN-NET Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
anaaa aramıza hoş geldin kardeş
hoşbulduk

Alıntı:
yakamozca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hayırlı akşamlar,
bu aralar bende bu konu üzerinde ciddi ciddi düşünüyorum.
bu yapacağımız server makineyi çok kuvvetli yapıp aynı zamanda oyun serveri içinde kullanabilirmiyiz? oyun serverinden kastım bir ara forumdada konuşulan oyunların bu servere kurulup kısayollarının klientlere atılarak oynatılması. bu mümkünmü yoksa farklı server yapmak dahamı mantıklı?

bu serverde mümkün değil. bu cihaz firewall gibi çalışmaktadır.piyada satılan utm cihazlarının işini yeterince görmektedir

dediğiniz olay farklı bir server kurularak yapılabilir.
__________________
network666@hotmail.com.tr

https://www.facebook.com/Network666
network666 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-03-12   #15
İnternet Kafeci
yakamozca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2006 Nov
Mesajlar: 380
Tesekkür: 1
Tecrübe Puanı: 69
Rep Puanı : 10
Kıdemi : yakamozca etkisiz eleman :)
Standart

ilginiz için teşekkürler,
yakamozca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-03-12   #16
İnternet Kafeci
network666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2012 Mar
Mesajlar: 291
Tesekkür: 3
Tecrübe Puanı: 2368
Rep Puanı : 23235
Kıdemi : network666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilir
Standart

Alıntı:
yakamozca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ilginiz için teşekkürler,
ben teşekkür ederim. hayırlı geceler...
__________________
network666@hotmail.com.tr

https://www.facebook.com/Network666
network666 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-03-12   #17
Üsteğmen
zi_dan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2009 Feb
Mesajlar: 588
Tesekkür: 50
Tecrübe Puanı: 89
Rep Puanı : 260
Kıdemi : zi_dan Doğru Yoldazi_dan Doğru Yoldazi_dan Doğru Yolda
Standart

network666 sana biişey daha sormak istiyorum ben 4 mb internet kullanıyorum daha yüksek desteklemiyo alt yapı yok ben tek hatla ne kadar internet rahatlar ikinci hattı alsam ne kadar değişir cash leme olayı ne kadar farkeder çift hat alsam işletim sistemi win7 o farketmiyo dimi kusura bakma çok soru soruyorum hayırlı işler
zi_dan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-03-12   #18
İnternet Kafeci
network666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2012 Mar
Mesajlar: 291
Tesekkür: 3
Tecrübe Puanı: 2368
Rep Puanı : 23235
Kıdemi : network666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilirnetwork666 Yönetimde görev için değerlendirilebilir
Standart

Alıntı:
zi_dan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
network666 sana biişey daha sormak istiyorum ben 4 mb internet kullanıyorum daha yüksek desteklemiyo alt yapı yok ben tek hatla ne kadar internet rahatlar ikinci hattı alsam ne kadar değişir cash leme olayı ne kadar farkeder çift hat alsam işletim sistemi win7 o farketmiyo dimi kusura bakma çok soru soruyorum hayırlı işler

Kaç bilgisayarınız var ?

Referans listesine yazmadığım bir arkadaş tek hat kullanıyor 8 mbit. bu sistemle ona sadece Qos yaptık. Qos sonrası problemi kalmadı. Ancak bu arkadaş 8 mbit kullanıyor.

Sizinkisi 4 mbit. Artık 4 mbit yetersiz bir hız bence. Proxy ile cache leme ve Qos yapılsa çok fazla faydalı olacağını düşünmüyorum. Bugun facebooktan veya video sitelerinden açacağınız videolar arka planda dolarken bile 4 mbit trafik rahatlıkla kullanmakta.

Bu tarz bir ürün düşünürseniz ikinci hattı alacak şekilde planlama yapın. sistemi kurup trafik durumunu gözlemledikten sonra eğer bir hat yetmiyorsa ikinici hattı alırsınız.

clientler tarafında kullandığınız işletim sistemi farketmiyor.


hayırlı geceler....
__________________
network666@hotmail.com.tr

https://www.facebook.com/Network666
network666 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-03-12   #19
Er
firewall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2011 Mar
Mesajlar: 17
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 0
Rep Puanı : 10
Kıdemi : firewall etkisiz eleman :)
Standart

aramıza hoş geldin hocam.

ben sistemi hocama kurdurdum. 2 hattım var. hayırlı işler. bol kazançlar...

Konu firewall tarafından (04-03-12 Saat 09:37 ) değiştirilmiştir..
firewall isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-03-12   #20
İnternet Kafeci
Orjinalnet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2007 Mar
Mesajlar: 1.584
Tesekkür: 148
Tecrübe Puanı: 1023
Rep Puanı : 9327
Kıdemi : Orjinalnet Herkesin tanımaya başladığı bir isim olduOrjinalnet Herkesin tanımaya başladığı bir isim olduOrjinalnet Herkesin tanımaya başladığı bir isim olduOrjinalnet Herkesin tanımaya başladığı bir isim olduOrjinalnet Herkesin tanımaya başladığı bir isim olduOrjinalnet Herkesin tanımaya başladığı bir isim olduOrjinalnet Herkesin tanımaya başladığı bir isim olduOrjinalnet Herkesin tanımaya başladığı bir isim olduOrjinalnet Herkesin tanımaya başladığı bir isim olduOrjinalnet Herkesin tanımaya başladığı bir isim olduOrjinalnet Herkesin tanımaya başladığı bir isim oldu
Standart

Hakan bey aramıza hoşgeldiniz. Arkadaşlar bende bu sistemi kurdurdum 45 makina var 8 mbit adsl +20 mbit kabloneti birleştirdik ve şu anda benimde müşterileriminde keyfi yerinde düşünen herkese tavsiye ederim. İşini düzgün yapan bi arkadaş kurduğu sistem sorunsuz çalışıyor. Teknik destek çok iyi kablonetten kaynaklanan sorunlarda bile çok ilgilendi çözüm üretti. Piyasada satılan ve bu işi yaptığını idda eden cihazlarda msn problemi oluyor. üye girişi isteyen sitelerde problem oluyor. Online oyunlarda logout sorunu oluyor. Bu sistemde hiçbir sorun yok merak ettiklerinizi banada sorabilirisiniz.
Orjinalnet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
2 adsl hattı birleştirmek, hat birleştirme, hız limitleme, lag engelleme, league of legends, lol, online oyun, ping problemi, pingsiz online oyun, proxy

Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açıkcoinews